Zivju nozīme
Vidusjūras diētā

Pareizam uzturam kopā ar aktīvu dzīvesveidu ir būtiska nozīme vairāku mūsdienās ļoti izplatītu slimību, tā saukto “labsajūtas slimību”, novēršanā, un to var ilustrēt ar pārtikas piramīdu.

Tādi pārtikas produkti kā graudaugi, augļi, dārzeņi, olīveļļa, piena produkti un jogurts ir veselīga uztura pamatā, un tie jālieto katru dienu vai pat divas reizes dienā.
Pārtikas produkti piramīdas centrālajā daļā (“baltā” gaļa, pākšaugi, svaigs siers un zivis) jāēd divas vai vairāk reizes nedēļā.
Visbeidzot piramīdas galotnē atrodam “sarkano” gaļu un saldumus, ko drīkst ēst reizi nedēļā.
Zivīm ir būtiska nozīme Vidusjūras reģiona diētā. Zinātniskie pierādījumi liecina, ka zivis pareizā daudzumā un kā daļa no sabalansēta uztura var palīdzēt saglabāt veselību.
Patiesībā zivis (gan svaigas, gan konservētas) nodrošina vērtīgas uzturvielas, piemēram, proteīnus ar augstu bioloģisko vērtību, minerālsāļus un omega-3 skābes. Tāpēc IFMeD ierosinātā jaunā ilgtspējīgās Vidusjūras diētas piramīda iesaka ēst vismaz divas porcijas zivju nedēļā.

mediterranean diet
pyramid

Zivju nozīme Vidusjūras diētā

Pareizam uzturam apvienojumā ar aktīvu dzīvesveidu ir būtiska nozīme daudzu patoloģiju, bieži dēvētu par “dzīvesveida slimībām”, novēršanā.

Uzzināt vairāk

Vērtīgi resursi labsajūtai

Pateicoties olbaltumvielām bagātajam saturam, viena 100 g porcija notecināta tunča pieaugušiem cilvēkiem nodrošina aptuveni desmito daļu no ieteicamās ikdienas kaloriju devas.

Uzzināt vairāk

Veselīgai
attīstībai!

Rio Mare lasis ir praktisks, veselīgs veids, kā iepazīstināt bērnus ar zivīm, turklāt bērniem tas ļoti garšo. Uzminiet, kāpēc? Jo tas ir garšīgs, bez asakām un jebkāda aromāta!

Uzzināt vairāk

Sātīgs našķis bez liekām kalorijām

Rio Mare produkti ir vieglāki un barojošāki nekā daudzi citi ēdieni, kurus bieži pasniedz ēdienreizēs – mēs tos esam salīdzinājuši, lai piedāvātu jums garšīgas alternatīvas.

Uzzināt vairāk